Bakan’dan Flaş Açıklama: Teşvik Başvuruları Artık Tek Çatı...

Bakan'dan Flaş Açıklama: Teşvik Başvuruları Artık Tek Çatı Altında Toplanacak

Recep Akdağ tarafından yapılan açıklamada bütün teşvik mekanizmaları için illerde tek bir ilgili noktanın oluşturulması için çalışmalara başlanacağı açıklandı.

25 Şubat 2018 - 01:38

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ tarafından Türkiye içinde yatırım ortamının dahada iyileştirilebilmesi adına yapılacak çalışmalarla ilgili bazı açıklamalarda bulunuldu. Yatırım ortamını iyileştirebilmek için bu alanlarda bürokrasiyi azaltacaklarını belirten Akdağ açıklamasında, "Bütün teşvik mekanizmalarıyla alakalı illerde tek bir temas noktası oluşturmak çok önemli. Bunu önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz. Bu sayede müracaat edeceksiniz ama kurum kurum dolaşmanıza gerek kalmayacak, biz sizin işinizi takip edeceğiz, birçok yere başvurmanız gerekmeyecek" sözlerine yer verdi.

Dünya Bankası tarafından 2017 yılında iş yapma kolaylığı sıralamasında Türkiye'nin 69. sırada yer aldığının hatırlatılması üzerine Akdağ, daha iyi sıralara yükselmek için genel ekonomide güven ortamı ile birlikte hukuki işlerliğin önemli payının olduğu ve hızlı yükselme için gayret edeceklerini belirtti. Akdağ açıklamalarının devamında 2018 ile 2019 yıllarında Türkiye'nin ilgili sıralamada çok iyi konumlara yükseleceğine inandığını sözlerine ekledi.

Türkiye'nin genç nüfusunun eğitim anında iş pratiğinin de arttırılması gerektiğini belirten Recep Akdağ "Teorik eğitimleri çoğaltmak yerine işin pratiğini artırmamız lazım. Bunun için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü ile görüştük. Özellikle OSB'lerin doğrudan öğrenci alacakları, yetiştirecekleri ve pratikte kullanabilecekleri OSB ile ilişkili meslek liselerinin sayısını arttıracağız" dedi.

Bu haber 588 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çiftlik Bank ilk değil... İşte Türkiye'nin geçmişten, günümüze ünlü dolandırıcıları!
Çiftlik Bank ilk değil... İşte Türkiye'nin geçmişten,...
Havayolu şirketinden grup s.ks skandalı 4 hostes 2 pilot...
Havayolu şirketinden grup s.ks skandalı 4 hostes 2 pilot...