Devletten Bebeklere 4 Milyon Çeyrek Altın

Devletten Bebeklere 4 Milyon Çeyrek Altın

2015 yılında başlatılan doğum yardımı uygulamasıyla birlikte bugüne kadar tam 2 milyon 439 bin 857 bebek için 1 milyar lira değerinde çeyrek altın ödemesi gerçekleştirildiği açıklandı.

25 Şubat 2018 - 01:42

2015 yılı itibariyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan doğum yardımı kapsamında bugüne kadar 1 milyar liradan fazla ödeme yapıldığı açıklandı. Bugünün altın fiyatları baz alındığında yaklaşık olarak 4 milyon çeyrek altın ederinin ailelere dağıtıldığı gözlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ilk kez 2015 yılının Mayıs ayında başlatılan yeni doğan bebeklerin ilk altını devletten kampanyası ile hayata geçirilen doğum yardımı ile beraber binlerce ailenin yüzü gülmüş oldu. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bebekler için başvuran annelere canlı doğan birinci bebek için 300, ikinci için 400 ve üçüncü ile dördüncü bebekler için ise 600 liralık ödeme gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda yapılan ödemeler annenin vefat etmesi gibi durumunda ise ödemelerin babaların hesabına yapıldığı belirtildi.

2015 yılından itibaren yapılan ödemelerin toplamı ele alındığında bugünün çeyrek altın fiyatları baz alındığında yaklaşık 4 milyon çeyrek altına denk geldiği belirtildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 2017 yılının Ocak ayından itibaren ilk 6 ay içinde verilen doğum yardımlarının toplam miktarının ise 248 milyon 85 bin TL olduğu ve bu miktarın tam 572 bin 775 bebek için verildiği belirtildi.

Bu haber 574 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çiftlik Bank ilk değil... İşte Türkiye'nin geçmişten, günümüze ünlü dolandırıcıları!
Çiftlik Bank ilk değil... İşte Türkiye'nin geçmişten,...
Havayolu şirketinden grup s.ks skandalı 4 hostes 2 pilot...
Havayolu şirketinden grup s.ks skandalı 4 hostes 2 pilot...