Samsung’un Mobil Tarayıcısı Google Chrome’a Rakip Olacak

Samsung'un Mobil Tarayıcısı Google Chrome'a Rakip Olacak

Samsung'un geliştirdiği mobil internet tarayıcısı kullanım ağını genişletiyor. Desteklediği cihaz sayısını arttıran Samsung Internet Browser Beta çok yakın dönemde çıkarak Google'ın popüler tarayıcısı Chrome'a rakip olmaya hazırlanıyor.

25 Şubat 2018 - 02:07

Samsung tarafından geliştirilen Samsung İnternet Browser Beta tarayıcısı ilk kez Google Pixel ve Pixel XL modelleri ile birlikte uyumlu Samsung akıllı telefonlarına olan desteğini genişleterek Android 5.0 Lollipop ve üzeri tüm Android işletim sistemli cihazlara sunmaya başladı.

Samsung'un Android cihazlara özel olarak geliştirdiği Samsung Internet Browser Beta tarayıcısı 6.2 model numaralı güncellemesini aldı. Güncelleme ile birlikte desteklediği cihaz sayısını da ciddi oranda arttıran yeni tarayıcı bu alanda Google Chrome tarayıcısına önemli bir rakip olarak ortaya çıktı. Samsung Internet Browser Beta tarayıcısının aldığı güncelleme ile birlikte gece modu, yüksek kontrast ayarı ve sık kullanılanları diğer tarayıcılardan senkronize etme olanağını kullanıcılarına sundu.
Basit ve şık bir kullanıcı arayüzüne sahip olan Samsung Internet Browser Beta ile yüksek performansla birlikte üçüncü parti eklentileri, reklam engelleme ve hatta 360 derece videolara verdiği tam destekle öne çıkıyor.

Henüz Samsung mobil tarayıcısının tam olarak ne zaman indirilmeye sunulacağı hakkında net bir bilgi verilmedi. Ancak güncellenen Samsung Internet Browser Beta tarayıcısının kısa sürede Android cihazların genelini destekleyeceğini hatta bu alanda Google Chrome'un ciddi ciddi düşünmesi gerektiğini gösteren tarayıcı konumuna geleceğini düşünüyoruz.

Bu haber 98 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çiftlik Bank ilk değil... İşte Türkiye'nin geçmişten, günümüze ünlü dolandırıcıları!
Çiftlik Bank ilk değil... İşte Türkiye'nin geçmişten,...
Havayolu şirketinden grup s.ks skandalı 4 hostes 2 pilot...
Havayolu şirketinden grup s.ks skandalı 4 hostes 2 pilot...